Jakie ubrania dla puszystych są najkorzystniejsze? Przegląd najlepszych propozycji

Jakie ubrania dla puszystych są najkorzystniejsze? Przegląd najlepszych propozycji

Od początku lat 90. w sprzedaży dostępne są dedykowane dla osób puszystych ubrania. Przez pewien czas był problem z zakupem atrakcyjnej odzieży dla osób noszących rozmiary powyżej XL ze względu na skupienie się producentów przede wszystkim na osobach szczupłych i wysportowanych. Dziś ten trend zmienia się, a osoby puszyste mogą przebierać w różnego rodzaju atrakcyjnych propozycjach. Mają do wyboru spodnie, sukienki, bluzki, koszule oraz bieliznę. 

Kolory ubrań, dzięki którym wysmuklisz swoją sylwetkę

Modne ubrania dla puszystych są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Są jednak odcienie, które szczególnie warto brać pod uwagę, jeżeli twoim marzeniem jest podkreślenie atutów i nieco wysmuklenie sylwetki. Czerń jest kolorem, na który zwykle stawiają osoby puszyste sądząc, że uzyskają efekt wyszczuplenia. Jeżeli jednak ten kolor występuje w nadmiarze, może wywołać efekt monotonii i doprowadzić do stworzenia bardzo smutnej, niczym nie wyróżniającej się stylizacji. 

Możesz włączyć do swoich stylizacji inne ciemne kolory, takie jak śliwkowy, granatowy, szmaragdowy czy czekoladowy brąz. Łącząc kolory o podobnych odcieniach możesz uzyskać efekt eleganckiej stylizacji, która jednocześnie nie będzie nudna. 

Stylizacje warto kompletować na zasadzie kontrastów. Np. znakomitym rozwiązaniem dla pań jest zdecydowanie się na sukienkę z kontrastowymi pionowymi wstawkami w talii i biodrach, która pozwoli na uzyskanie efektu wyszczuplenia nawet o 2 rozmiary. Trzeba jednocześnie stosować zasadę, że im więcej masz „kochanego ciałka” tym twoje stylizacja powinny być gładsze, pozbawione dużej ilości wzorów. 

Najlepsze stylizacje dla puszystych

Stylizacje dla puszystych są obecnie bardzo zróżnicowane, ze względu na to, że projektanci mody wreszcie dostrzegli, że „zwyczajni ludzie” nie noszą rozmiaru XS i nie mogą poszczycić się idealną sylwetką jak modeli. Potrzebują mody użytkowej, dopasowanej do ich kształtów. Z tego względu wiele domów mody zaczęło projektować stroje dla modelek plus size, które mają pełne, kobiece kształty. Z tego względu każdy ma obecnie możliwość podejrzenia najmodniejszych rozwiązań i skompletowania stylizacji, która może zrobić wrażenie na każdym. 

Klasyczne, elegancje ubrania dla puszystych dostępne są w tzw. stylizacji monochromatycznej, czyli w jednym bloku kolorystycznym. Możesz zestawić antracyt, kolor niebieski i jagodowy . Efekt? Elegancka stylizacja, która na każdym zrobi wrażenie. 

Elementem stylizacji każdej kobiety noszącej rozmiar XXL powinna być spódniczka midi. Podkreślisz dzięki niej talię, ukryjesz szerokie biodra, a jednocześnie podkreślisz kształt gruszki w bardzo smaczny sposób. 

A czy są dedykowane ubrania dla puszystych mężczyzn? Oczywiście, że tak. Można wybierać wśród klasycznych koszul o prostym fasonie oraz spodni z wyższych stanem. Ważne, aby decydować się raczej na gładkie koszule niż te wzorzyste. 

Interesując się modą na pewno znajdziesz tanie ubrania dla puszystych, w których poczujesz się znakomicie.