Modelki plus size – predyspozycje, wymagania, możliwości rozwoju kariery

Jeżeli chcesz zostać modelką plus size, musisz przede wszystkim mieć odpowiednie predyspozycje do modelingu. Nie chodzi tu jedynie o same wymiary, ale także o fotogeniczność i tzw. „to coś”. Zostań modelką plus size i pokaż innym, że piękno może mieć różne wymiary!

Modelka to zawód. Jak zostać modelką plus size?

Musisz uświadomić sobie przede wszystkim to, że modelka to zawód, który może przynieść Ci dochód i zapewnić bardzo dobrą przyszłość. Jeżeli będziesz w tym naprawdę dobra, kontrakty od wiodących marek będą pojawiały się regularnie. Będziesz chętnie zatrudniania do kampanii reklamowych. Obecnie najpiękniejsze modelki plus size cieszą się ogromną popularnością ze względu na rozkwit tej gałęzi mody. Projektanci już nie projektują ubrań wyłącznie dla rozmiaru XXS i XS, ale także dla kobiet o pełnych kształtach, noszących rozmiar od L do nawet XXL. Dostrzeżono zapotrzebowanie społeczeństwa, dlatego modelki size plus są jak najbardziej potrzebne branży modowej. Dziś praktycznie każdej marce potrzebna jest modelka plus size. Casting, w którym jest poszukiwana to zdecydowanie nie jest rzadkość.

Jeżeli chcesz rozwijać ścieżkę kariery w świecie modelingu, najprościej, aby zajęła się Tobą agencja modelek size plus. Otrzymasz profesjonalne wsparcie na początku drogi, będziesz miała dostęp do szerokiej palety Klientów, zostanie Ci przygotowane fachowe portfolio, niezbędne w tym zawodzie. Oczywiście przestrzegamy przed nieuczciwymi agencjami, wykorzystującymi naiwność młodych dziewczyn. Warto bardzo dokładnie przeczytać warunki umowy, nawet skonsultować je z prawnikiem. Dzięki temu nie wejdziesz na minę, a rozliczenie za pracę będzie uczciwe i na korzystnych warunkach.

Jak zostać modelką size plus? Predyspozycje i wymagania

Agencje modelek plus size jasno mówią, że chętnie zatrudniają kobiety o pełnych, kobiecych kształtach, ale nie otyłe. Trzeba to bardzo wyraźnie rozróżnić. Otyłość to choroba, dlatego agencje mają bardzo poważny problem z wytłumaczeniem dziewczynom, dlatego nie mogą ich przyjąć w swoje szeregi. Tak naprawdę agencja modelek plus size szuka dziewczyn, które na co dzień można spotkać na ulicy, wyglądających po prostu „normalnie”, czyli mających zaokrąglone biodra, biust, zadbaną, zgrabną sylwetkę. Jaka powinna być modelki plus size waga? Bardziej zwraca się uwagę na proporcje ciała.

Jakie wymiary powinny mieć modelki size plus? Wymagania w tym zakresie są bardzo jasno określone. Przede wszystkim dziewczyna musi mieć minimum 173 cm wzrostu. Jej figura powinna być proporcjonalna. Wymagana jest oczywiście fotogeniczność. To w zasadzie najważniejsze kryterium. Dziewczyna może być piękna, ale aparat nie będzie w stanie tego pokazać. Bez tego czynnika nie da się zrobić przekonującej kampanii reklamowej.

Ważne jest, aby jej ciało było zadbane, bez widocznego, nadmiernego cellulitu. Jeżeli chcesz zostać modelką plus size, agencja na pewno bardzo duży nacisk będzie kładła na Twoją aktywność fizyczną oraz dietę. Nie chodzi tutaj o to, aby chudnąć, ale utrzymywać ciało w dobrej kondycji. Skóra powinna być napięta, ciało ładnie wymodelowane. To udaje się osiągnąć poprzez regularne ćwiczenia oraz zdrową dietę.

Agencje szukające modelek plus size chcą pokazywać naturalne piękno, dlatego zależy im na unikaniu mocnego retuszowania. Mogą to osiągnąć, jeżeli dziewczyna dba o swoje ciało, jest pewna siebie i akceptuje to, jak wygląda. To od razu widać na każdym zdjęciu, a taki właśnie przekaz chcą wprowadzić do powszechnego obiegu marki: piękno ma różne oblicza, niezależne od wymiarów, ale najważniejsze jest, aby po prostu dbać o siebie. 

Dlaczego warto zostać modelką size plus? Zarobki mówią same za siebie

Wiesz już, jakie modelka plus size wymiary powinna posiadać, aby została zauważona przez agencję. Kolejnym aspektem, który obowiązkowo musimy omówić są zarobki. Oczywiście nie możemy mówić tutaj o konkretnych kwotach, ponieważ stawki objęte są tajemnicą na mocy kontraktu z właściwą agencją, ale chcemy podejść do tematu w sposób przekrojowy, pokazujący, czy ten zawód pod względem finansowym po prostu się opłaca.

Jeżeli poważnie myślisz o tym, aby zostać modelką plus size, musisz od razu ustawić swoją „wartość”. Należy właściwie wycenić swoje predyspozycje, posiadane umiejętności, jak i doświadczenie. Nie polecamy, aby pracować za darmo. Znacznie lepiej wyjdziesz na tym, jeżeli poprosisz bliską osobę o zrobienie zdjęć, aby zbudować portfolio, niż decydować się na pracę dla konkretnej marki zupełnie z darmo. Nie dość, że psuje to rynek to jeszcze pokazuje, że po co płacić za usługi, jeżeli prędzej czy później uda się znaleźć chętne, darmowe modelki size plus. Agencja zwykle później z takimi dziewczynami nie chce współpracować, ponieważ odstraszają one Klientów.

Leave a comment